- O nás -

Cooltabor z.s.

Spolek cooltabor z.s byl sice založen nedávno, ale jeho členové se pořádání akcí pro děti věnují už více jak 10 let. Pořádáme letní dětské tábory, zimní lyžařské tábory, příměstské tábory a mnoho dalších akcí pro děti. Všichni naši vedoucí a instruktoři jsou dlouhodobě prověřeni, neboť s nimi spolupracujeme několik let a většina z nich jezdila s námi na tábor již jako děti.

Našim hlavním cílem je nabídnout dětem zábavu, nové znalosti, dovednosti, zkušenosti, mnoho nových přátel a hlavně nezapomenutelných zážitků. Snažíme se vést je k samostatnosti, kladnému vztahu k přírodě, spolupráci v týmu a socializaci. Nemusíte se ovšem o své děti bát, neboť klademe důraz na bezpečnost a vždy se snažíme uplatňovat individuální přístup k jedinci. To je také důvodem, proč pořádáme akce a tábory o maximální kapacitě 60 dětí. Chceme, aby se děti mezi sebou stihly poznat, naučit spolu komunikovat a hlavně spolupracovat.  V neposlední řadě mají děti zajištěný nepřetržitý zdravotnický dozor v podobě proškolených vedoucích a minimálně 2 kvalifikovaných zdravotníků.

Pro pobyt s dětmi se snažíme vybírat lokality, které jsou zajímavé, bezpečné, mohou nabídnout mnohá dobrodružství a Vám rodičům, jsou i cenově dostupné. Zimní lyžařský tábor pořádáme stabilně v Malé Morávce, kde okolí a skiareál nabízí kvalitní zázemí pro lyžování či snowboarding a ostatní zimní radovánky. Letní tábory pořádáme prozatím v malebném prostředí Vranovské přehrady, ale třeba se za nějaký čas posuneme i jinam. Vždy dbáme na to, aby byla lokalita v rozumné vzdálenosti od Brna a Znojma, neboť to jsou naše dva stěžejní okresy.

Zimní lyžařský tábor je pořádán každoročně v termínu jarních prázdnin pro jihomoravský kraj. Děti jezdí vlakem a autobusem do obce Malá Morávka, kde již několikátým rokem využíváme ubytování v penzionu Na Rychtě. Lyžovat jezdíme skibusem do areálů Myšák, Karlov či Kopřivná. Samozřejmě, že děti nečeká pouze lyžování, volno vyplní hrami, jezdíme se koupat a na jeden den je vždy připraven i výlet. Ten ale zůstává pro každý rok překvapením.  Jezdí s námi lyžaři i snowboardisté, na které dohlíží zkušení instruktoři. Pokud vaše dítko ještě lyžovat neumí, není to problém, rádi ho to naučíme.

Zaměření letního tábora je klasické s celotáborovou hrou doplněné o tématické bloky. Děti se naučí novým poznatkům, vyzkouší si fungování věcí v praxi a užijí si mnoho zábavy.  Na tábor bereme kluky a holky ve věku od 6 do 18 let. Děti jsou rozděleny do smíšených oddílů po cca 10 – 12 dětech, což opět podněcuje děti ke spolupráci a vzájemné pomoci.

5☆
4☆
5☆
5☆ – Úžasný zážitek na celý život.
5☆
5☆ – Není lepší tábor
4☆
5☆
5☆
Vendy Urbánková
Eliška Jankových
Tereze Wehrenbergrová
Míša Šťávičková
Denisa Marešová
Aďa Kociánová
Barča Staňková
Gabriela Navrátilová
Denisa Dobešová